Met jouw digi-vragen naar de Pastorie

  • Info
Viro De Pastorie Digipunt Brugge
18 december 2024

Meer en meer dingen zijn vooral online, maar dat is niet voor iedereen even makkelijk. Dat doet mensen uit de boot vallen. Daarom zet Viro mee in op digitale inclusie en opende in de Pastorie in Sint-Michiels een Digipunt. Daar kunnen mensen terecht bij een digihelper met vragen over hun smartphone, tablet of laptop, of over hoe je iets online doet. Dat kan elke eerste woensdag van de maand tussen 15 en 17 u.

Wat kunnen zo’n digitale vragen zijn? Dat gaat over een kaartlezer gebruiken, ItsMe activeren, je aanmelden op Smartschool, betalen met een app of met andere apps leren werken, je administratie online in orde brengen, een cv maken met je computer, videobellen met je smartphone, e-mails versturen en lezen, online een premie aanvragen, een abonnement nemen of opzeggen … Kortom: een brede waaier aan mogelijke vragen, waarbij de digihelper je graag helpt.

Meebouwen aan digitale inclusie

Buurtmaker Frank gaf het digipunt in de Pastorie mee een vliegende start. “Meebouwen aan een brug over de digitale kloof past perfect bij de visie en missie van Viro vzw als sociaal ondernemende organisatie. We willen mee van betekenis zijn in onze buurten, en onze buren mee ondersteunen. De samenwerking met OCMW Brugge, dat inhoudelijk ondersteunt, is erg helpend voor onze eerste digihelpers Kris en Ruben. Zij starten op, en we schakelen ook andere vrijwilligers in zodra we wat digipunt-ervaring opgebouwd hebben. We kijken ernaar uit!”

Nu al 30 digipunten in Brugge

In Brugge vind je al 30 van zo’n digipunten, in buurtcentra, het Huis van de Bruggeling, CVO’s, de bib enzovoort. Je vindt een lijst met digipunten en hun openingsuren op de website van Brugge.

Ontdek alle Brugse digipunten

Je bent welkom met je digivragen bij Viro in de Pastorie elke eerste woensdag van de maand tussen 15 en 17 u. De Pastorie vind je in de Rijselstraat 67 in Sint-Michiels.

Digipunt

Vind hier de digipunt-infofolder